انرژی زمین-گرمایی

مرکز زمین (به عمق تقریبی۶۴۰۰۰ کیلومتر) که حدود هزار درجه سانتیگراد حرارت دارد، به عنوان یک منبع حرارتی، موجب تشکیل و پیدایش مواد مذاب با درجه حرارت۶۵۰ تا۱۲۰۰ درجه سانتیگراد در عمق۸۰ تا۱۰۰ کیلومتری از سطح زمین می‌شود. میزان انتشار این حرارت از سطح زمین که فرآیندی مستمر است، به طور میانگین، ۸۲ میلی‌وات در واحد سطح اندازه‌گیری شده که با در نظر گرفتن مساحت کل سطح زمین، مجموع کل اتلاف حرارت از سطح آن، برابر با۴۲ میلیون مگاوات است.
انرژی زمین- گرمایی برخلاف سایر انرژی‌های تجدیدپذیر، منشاء یک انرژی پایدار و قابل بهره‌برداری شبانه‌روزی در تمام فصول سال است.از این انرژی در دو بخش نیروگاهی وغیر نیروگاهی یا به عبارت دیگر (غیرمستقیم) و (مستقیم) بهره‌گیری می‌شود. هم اکنون در۲۲ کشور دنیا، از منابع زمین-گرمایی تولید برق می‌شود که مجموع قدرت اسمی کل نیروگاه‌های تولید برق از این انرژی، بیش از۸ هزار مگاوات است. حدود۵۰ کشور نیز از این منبع انرژی در کاربردهای غیر نیروگاهی بهره می‌گیرند.
از کاربردهای مستقیم یا غیرنیروگاهی انرژی زمین- گرمایی، می‌توان به مواردی چون احداث مجموعه‌های آب‌درمانی و تفریحی_ توریستی، گرمایش انواع گلخانه، احداث مراکز پرورش آبزیان و طیور، پیشگیری از یخ‌زدگی معابر در فصل سرما، تأمین گرمایش و سرمایش ساختمان‌ها توسط پمپ‌های حرارتی زمین-گرمایی اشاره کرد.تماس با ما
گروه مهندسی و بازرگانی انرژی پاک
نشانی: تهران، خیابان ولیعصر، برج نگین ساعی
طبقه دهم، واحد 1007
ایمیل: info@energypec.com
تلفن: 021-88706500

  • ژنراتور های گازسوز جدید، اقتصادی تر از مولد های دیزل.
  • بهترین بهره وری انرژی با استفاده از سیستم های CHP و CCHP
  • بهبود وضعیت اقتصادی با استفاده از انرژی خورشید و باد