انرژی خورشیدی

نور خورشید بزرگترین منبع تجدیدپذیر انرژی در دنیا است؛ چنانچه اگر تنها ۱% از صحراهای جهان به اشغال نیروگاه‌های حرارتی خورشیدی درآید، انرژی تولیدی برای تأمین کل برق سالیانه کشورهای دنیا کافی خواهد بود. از سوی دیگر، اگر همه سوخت‌های فسیلی را جمع کرده بسوزانیم، این انرژی تنها معادل ۴ روز تابش خورشید به زمین خواهد بود. حرارت و نوری که در هر ثانیه، از خورشید به زمین می‌رسد، میلیونها برابر قدرت انفجار بمب اتمی در هیروشیما و ناکازاکی است. در حال حاضر، تأمین انرژی بیش از ۱۶۰۰۰۰ روستا در سراسر جهان بر پایه انرژی خورشیدی بوده و این تازه آغاز راه است.
در کشورهایی مانند اندونزی و فیلیپین یا مشابه آن، که از چندصد جزیره کوچک و بزرگ تشکیل شده‌اند، بکارگیری نیروگاه های متمرکز و خطوط انتقال نیرو، تقریباً ممکن نیست و انرژی خورشیدی یا مولدهای بادی، تنها امید جمعیت چندصد میلیونی این مناطق  است.
امروزه شش شیوه تولید برق از نور خورشید شناخته شده است که عبارتند از: استفاده از آیینه‌های سهمیگون، (دریافت‌کننده مرکزی)، آیینه‌های شلجمی (بشقابی یا استرلینگ)، دودکش خورشیدی، کوره خورشیدی، استخر خورشیدی و سلول‌های نوری (فتوولتائیک)؛ اما درحال حاظر انرژی خورشیدی را بیشتر با بکارگیری سلول‌های خورشیدی یا راه‌اندازی نیروگاه‌های حرارتی، مهار می کنند.تماس با ما
گروه مهندسی و بازرگانی انرژی پاک
نشانی: تهران، خیابان ولیعصر، برج نگین ساعی
طبقه دهم، واحد 1007
ایمیل: info@energypec.com
تلفن: 021-88706500

  • ژنراتور های گازسوز جدید، اقتصادی تر از مولد های دیزل.
  • بهترین بهره وری انرژی با استفاده از سیستم های CHP و CCHP
  • بهبود وضعیت اقتصادی با استفاده از انرژی خورشید و باد