انرژی بادیباد گونه‌ای از انرژی است که در اصل، از تابش خورشید به زمین و تفاوت دمای هوای بین دو ناحیه ایجاد می‌شود.نیروگاه‌های بادی به شکل امروزی، از دهه۱۹۸۰ رواج یافتند و در آن زمان تنها حدود۵۰ کیلووات انرژی تولید می‌کردند؛ اما اکنون این مقدار، به بیش از چندصد مگاوات می‌رسد. مولدهای کنونی، در جهت حرکت باد، تغییر مسیر می‌دهند و با محورهای افقی یا عمودی، انرژی جنبشی باد را به انرژی مکانیکی و سپس آن را به انرژی الکتریکی تبدیل می‌کنند.
نیروگاه‌های بادی با هزینه کم و توان بالا، بدون آلودگی زیست محیطی وبدون نیاز به فضای گسترده، می‌توانند در بسیاری از مناطق راهگشا باشند.
در ایران، به خاطر موقعیت جغرافیایی ویژه، در فصل‌های مختلف سال، بادهای موسمی و غیرموسمی فراوانی می‌وزد و مناطق بادخیز بسیاری وجود دارد که امکان برپایی نیروگاه بادی در آنها فراهم است.همچنین، به لطف ساحل‌های گسترده ایران ، بادهای ساحلی، همیشه قابل بهره‌برداری هستند.
از جمله مزایای استفاده از انرژی باد، تأمین انرژی برق برای مصرف داخلی یا انتقال به شبکه سراسری، هزینه کم تعمیرات و نگهداری توربین های بادی، قدرت مانور بالا در بهره‌برداری (از چند وات تا چندین مگاوات) و نداشتن آلودگی زیست محیطی است.تماس با ما
گروه مهندسی و بازرگانی انرژی پاک
نشانی: تهران، خیابان ولیعصر، برج نگین ساعی
طبقه دهم، واحد 1007
ایمیل: info@energypec.com
تلفن: 021-88706500

  • ژنراتور های گازسوز جدید، اقتصادی تر از مولد های دیزل.
  • بهترین بهره وری انرژی با استفاده از سیستم های CHP و CCHP
  • بهبود وضعیت اقتصادی با استفاده از انرژی خورشید و باد